Thursday 1 July 2010 photo 1/11
|
Fruskosten :D
Lyxade till det hela efter att ha suttit på en träningscykel och nästan dött... Lyxigt med jordgubbar till gröt, och gott! Jag hittade jordgubbar på stan som var från Vara och de kostade 25 kr l. Så idag kanske de kostar 15 kr l? XP
Ursökta kvaliten på bilden, min kamera vill inte längre ta bra bilder :( Den oroar mig ganska så mycket....
Till frukosten blev det Rachel Ray, hon hade en känd nyhetsankare på besök och de diskuterade sjukvården. Och jag blev så jäkla sur när han tyckte att alla skulle ta hand om sig själva: inte mitt porblem om du blir sjuk... Om man skulle göra sjukvården tillgänglig för alla skulle folk börja kräva mer av regeringen för att de inte gjorde något själva...
Men kom igen!
Annons
stillme
Thu 1 Jul 2010 12:32
Pfft, du ser amerikanare *himla med ögonen*
Jag hade också jordgubbar i min frukost! :D Jag längtar till dess den här förkylningen försvinner så jag kan följa med familjen till gymmet och do something of myself xD
Jag hade också jordgubbar i min frukost! :D Jag längtar till dess den här förkylningen försvinner så jag kan följa med familjen till gymmet och do something of myself xD
Lunaroos
Thu 1 Jul 2010 12:42
Själv behöver jag bara gå till balkongen ^^
När vi hjälpte Marcus kompis att flytta så fick vi hans träningcykel (han hade tänkt att slänga den :S) så nu har jag inget som hindrar mig utom just mig
När vi hjälpte Marcus kompis att flytta så fick vi hans träningcykel (han hade tänkt att slänga den :S) så nu har jag inget som hindrar mig utom just mig
Hera02
Thu 1 Jul 2010 10:59
Åh, va gott det ser ut! Nu blev jag sugen med. Får knalla bort till gårdsbutiken och hämta :)
Lunaroos
Thu 1 Jul 2010 11:00
Det var riktigt gott :D
Fast jag gjorde råggrynsgröt istället för havregryn. Har ätit havregryn så länge så jag bytte ^^
Fast jag gjorde råggrynsgröt istället för havregryn. Har ätit havregryn så länge så jag bytte ^^
Lunaroos
Thu 1 Jul 2010 12:19
Det smakar annorlunda än havregrynsgröt men det är gott. En annan konsistens också. Testa, en förpackning kostar ju också bara en 10 (om den är ekologisk ;)
Hera02
Thu 1 Jul 2010 12:50
Jag ska prova. Men det kvittar vad den kostar (inom rimliga gränser), jag betalar inte maten längre :P
Anonymous
Thu 1 Jul 2010 10:09
va gott, och billigt för jordgubbarna :O :D
Lunaroos
Thu 1 Jul 2010 10:10
Ja, hoppas att priset håller sig nere för dem, färska jordgubbar är ju så gott!
Anonymous
Sun 4 Jul 2010 17:50
köpte jordgubbar för 15kr i Enköping, men när ja kommer hem hit o ska handla kosta de 25 :( xP
11 comments on this photo
Directlink:
http://dayviews.com/lunaroos/464049688/