Monday 19 December 2011 photo 3/3
![]() ![]() ![]() |
YES!!
Efter att ha sökt och åter sökt så har jag bestämt nu vilket foder jag ska handla!
Troligen iaf.. Sen beror de ju lite på hunden ... Men Royal Canin ska jag inte ha iaf!
Känns vid det här laget som om märket kostar mer än fodret... kollar man innehållet lite mer så fattar man..
Detta foder kostar 499 kr för 18 kg påse, men tänk verkligen hur länge det räcker när en sån liten hund jag ska ha äter 1 dl om dagen !!! :O
Annons
Comment the photo
jamtenstal
Wed 7 Mar 2012 16:47
Till min hund (labrador) har jag Purina ProPlan Lax och Ris :)
14kg kostar runt 600:- men då räcker det i ca 3-4 månader :)
Så 200:- kostar det för mig i månadenungefär o det tycker jag är okej
Jag har provat 5 olika foder sen augusti 2009 o detta är det bästa tycker jag :)
14kg kostar runt 600:- men då räcker det i ca 3-4 månader :)
Så 200:- kostar det för mig i månadenungefär o det tycker jag är okej
Jag har provat 5 olika foder sen augusti 2009 o detta är det bästa tycker jag :)

Anonymous
Tue 20 Dec 2011 00:35
Min hund funkar kanon på de fodret och han e super kräsen :) han har dessutom fått finare päls och är piggare! :) hade tidigare Royal Canin som han verkligen inte tyckte om! :)

Anonymous
Tue 20 Dec 2011 00:17
Vi har Royal Canin till våra katter =) Visste inte att det fanns som hundmat.
TeamAnimallife
Mon 19 Dec 2011 23:03
Pro Plan kan jag rekomendera med ^^ min hund funkar utmärkt på båda, och han har en liten foderallergi :)

Maria863
Mon 19 Dec 2011 23:05
Ska kolla :) Ska försöka ta mig till en djur affär imorgon och se också vad de kan tänkas rekommendera :)
6 comments on this photo
Directlink:
http://dayviews.com/maria863/499858149/