Monday 22 March 2010 photo 2/2
![]() ![]() ![]() |
Nån mer än jag som ser nått stort fel med de här reklambladet?
Jag tyck inte att de blir billigare att köpa två.
Egentligen, om reklamen skulle vara rätt gjort kan dom inte säga att de är billigare att köpa 2 för tex 18 ist för en för 10, eftrsom du slösar 8kr extra? Dom kan inte säga, ne du tjänar 2kr på det, för man har ju faktisk slösat inte tjänat... -.^
Btw, ni som är blind, 12.50 + 12.50 är faktiskt 25...
Jag tyck inte att de blir billigare att köpa två.
Egentligen, om reklamen skulle vara rätt gjort kan dom inte säga att de är billigare att köpa 2 för tex 18 ist för en för 10, eftrsom du slösar 8kr extra? Dom kan inte säga, ne du tjänar 2kr på det, för man har ju faktisk slösat inte tjänat... -.^
Btw, ni som är blind, 12.50 + 12.50 är faktiskt 25...
Annons
NordinAndre
Thu 29 Apr 2010 15:39
smarta malin här? det står 1 liter kostar 12,50. inte att ett juice paket kostar det.
9 comments on this photo
Directlink:
http://dayviews.com/malinsvaerd/449110584/